MZK Tychy

31 sierpnia 2017 12:01

Utrudnienia w związku z organizacją Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 3 września 2017 r.

Szanowni Pasażerowie

Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 3 września 2017 r. w godzinach od 12:10 do 13:30 wystąpią utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta Tychy, a mianowicie będą częściowo wyłączone z ruchu ulice Uczniowska, Piłsudskiego, Jaśkowicka, Stoczniowców i Żwakowska, oraz w godzinach od 12:50 do 15:30 części ulic Sikorskiego, Nad Jeziorem rejon jeziora Paprocańskiego, Zaręby.

Na wyłączonych z ruchu ulicach zamknięte będą wewnętrzne pasy, a ruch będzie się odbywał pasami zewnętrznymi za wyjątkiem niektórych odcinków ulicy Sikorskiego i Stoczniowców), natomiast na rondach będą otwarte prawoskręty. Zgodnie z informacją uzyskaną od organizatorów imprezy przejazd przez rondo na wprost ma być umożliwiony w chwili, gdy przebiegną przez nie wszyscy uczestnicy biegu.

W związku z powyższym:

 1. Trolejbusy linii A w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą w kierunku dworca od przystanku Hala Sportowa do przystanku Harcerska po trasie linii C, a w kierunku przystanku Towarowa, od przystanku Harcerska do przystanku Paprocańska ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej.
 2. Trolejbusy linii B i E w godzinach 12:10 – 15:30 pojadą od przystanku Osiedle „O” do przystanku Zajezdnia, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii, ulicami Piłsudskiego, Towarową, Przemysłową, Metalową.
 3. Mikrobus linii W w przypadku braku możliwości dokonania lewoskrętu z ulicy Dmowskiego w ulicę Piłsudskiego, pojedzie prosto i zawróci w rejonie wjazdu na parking do sklepu Auchan i uda się na ulicę Piłsudskiego gdzie włączy się na swoją trasę.
 4. Mikrobus i autobusy linii L, 4, 75, 82, 137 w godzinach 12:10 – 15:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku Osiedle „O” do przystanku Sikorskiego Wiadukt ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, tak samo w kierunku przeciwnym.
 5. Autobus linii 51 w kursie o godzinie 13:02 w kierunku Towarowa z przystanku Harcerska pojedzie ulicami Żwakowską i Jana Pawła II do przystanku Gen. Grota-Roweckiego. W kursie o godzinie 13:37 w kierunku Dworca PKP z przystanku Dmowskiego pojedzie ulicami Piłsudskiego i Bielską do przystanku Osiedle „L”.
 6. Autobusy linii 1, 31 w kursach w godzinach 12:10 – 13:30 od al. Niepodległości w kierunku ulicy Stoczniowców pojadą po swojej pierwotnej trasie, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej  przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Jaśkowickiej. W kierunku przeciwnym od przystanku Harcerska ulicami Żwakowską, Jana Pawła II do przystanku Gen. Grota-Roweckiego, z pominięciem rejonu osiedli R, K i N.
 7. Autobus linii 2 w godzinach 12:10 – 13:30 pojedzie od przystanku Osiedle „K”, do przystanku Osiedle „R”, ulicą Jaśkowicką z pominięciem Żwakowa, w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Jaśkowickiej.
 8. Autobus linii 36 w godzinach 12:10 – 13:30 jadąc w kierunku Terenów Przemysłowych od przystanku Bielska Wiadukt do przystanku Paprocańska pojedzie ulicami Jana Pawła II, Armii Krajowej. W kierunku przeciwnym autobus pojedzie po swojej pierwotnej trasie w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniach ulic Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Piłsudskiego.
 9. Autobusy linii 268 w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku Harcerska do przystanku Osiedle „O” ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej, a następnie od przystanku Osiedle „O” do przystanku Sikorskiego Wiadukt ulicami Piłsudskiego i Beskidzką. W godzinach 13:30 – ok. 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku Piłsudskiego a następnie ulicami Piłsudskiego i Beskidzką do przystanku Sikorskiego Wiadukt, tak samo w kierunku przeciwnym, niemniej w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniach ulic: Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Piłsudskiego, oraz Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Jaśkowickiej.
 10. Autobusy linii 696 w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą od przystanku Gen. Grota-Roweckiego do przystanku Sikorskiego Wiadukt ulicami Jana Pawła II, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Beskidzką. W godzinach ok. 13:30 – 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku Dmowskiego a następnie ulicami Piłsudskiego i Beskidzką do przystanku Sikorskiego Wiadukt, tak samo w kierunku przeciwnym.
 11. Mikrobus linii 291 odjazd z przystanku Szpital Wojewódzki w kierunku dworca o godzinie 12:10 pojedzie od przystanku Dmowskiego do przystanku Hetmańska ulicami Piłsudskiego, Jaśkowicką, Stoczniowców i Harcerską z pominięciem przystanków w rejonie osiedli U, S, Żwakowa i Subli, w przypadku problemów z przejazdem przez skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Bielską przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Bielska i Jana Pawła II gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ulicy Jaśkowickiej. W kursie z przystanku Dworzec PKP o godzinie 13:14 pojedzie od przystanku Żwaków Legionów do przystanku Dmowskiego ulicami Stoczniowców, Jaśkowicką i Piłsudskiego.
 12. Autobusy linii 157 w godzinach 12:10 – 15:30 pojadą w kierunku Kobióra z przystanku Dmowskiego do przystanku Żwaków Bielska ulicami Piłsudskiego i Bielską, tak samo w kierunku przeciwnym.
 13. Autobusy linii 254 w godzinach 12:10 – 13:30 pojadą od przystanku Harcerska do przystanku
  Grota-Roweckiego ulicami Żwakowską, Jana Pawła II. W godzinach ok. 13:30 – 15:30 pojadą po swojej pierwotnej trasie do przystanku Osiedle „L” a następnie ulicami Bielską i Piłsudskiego do przystanku Dmowskiego.

Na trasach objazdowych autobusy i trolejbusy będą obsługiwać wszystkie przystanki.

Ciekawostki

 • Jednorazowy bilet pomarańczowy

  Jednorazowy bilet pomarańczowy jest jedynym jednorazowym biletem
  w Polsce, który umożliwia podróżowanie komunikacją miejską i pociągiem

 • Ilość obsługiwanych przystanków

  Autobusy i trolejbusy wykonujące pracę przewozową na zlecenie MZK Tychy obsługują łącznie 1146 przystanków, w tym 317 na terenie miasta Tychy

 • Bilet okresowy

  Kupując bilet okresowy MZK Tychy pasażer sam wybiera dowolną datę rozpoczęcia jego ważności

 • Tyskie trolejbusy

  Tychy są jednym z czterech miast w Polsce, w którym kursują trolejbusy. Trolejbusy kursują także w Lublinie, Gdyni i Sopocie

 • Przesiadki

  Jednorazowe bilety MZK Tychy ważne do 20, 40 i 90 minut upoważniają do dokonywania przesiadek w trakcie trwania ważności biletu

 • Kasowanie biletów telefonem komórkowym

  W momencie wdrożenia Tychy były pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym pasażerowie otrzymali możliwość zakupu biletów przy pomocy własnego telefonu komórkowego

 • Ilość obsługiwanych linii

  Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach aktulnie obsługuje 61 linie, w tym 55 autobusowych i 6 trolejbusowych

 • Serwis internetowy MZK TYCHY

  Strona MZK Tychy nieprzerwanie działa od 21.02.2000 roku. Była jedną z pierwszych tego typu stron w Polsce – stąd wyjątkowo sympatyczna domena  🙂

Kontakt

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach
Al. Marszałka Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

email: poczta@mzk.pl
tel.: (32) 219 38 20 22, 219 36 79 80
fax: 219 38 22

2010 Wszelkie prawa zastrzeżone