MZK Tychy

27 września 2018 07:01

Utrudnienia ruchu w Orzeszu w dniu 30.09.2018 r.

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 30 września 2018 r. w Orzeszu organizowany będzie Orzeski Bieg Uliczny, który będzie przebiegać ulicami Bukowina, Partyzantów, Św. Wawrzyńca, Stanisława Konarskiego, Plebiscytową, Tadeusza Kościuszki oraz Adama Mickiewicza w godzinach 14:50 – 16:20.

W związku z powyższym w ww. godzinach zostaną wprowadzone zmiany w trasach przejazdu autobusów linii 69, 605 i 655 w następujący sposób:

Autobus linii 69 zaczynający kurs z przystanku „Mikołów Dworzec PKP” o godz. 15:40 dojedzie do przystanku „Łaziska Górne Ratusz” (kier. Kopanina) następnie ul. Cieszyńską, Centralną (DK 81) oraz Mikołowską do przystanku „Orzesze Apteka” i dalej według obowiązującej trasy przejazdu. Taką samą trasą objazdu pojedzie autobus zaczynający kurs z przystanku „Żory Dworcowa” o godz. 14:24.

W wyżej wymienionych godzinach na trasie autobusów linii 69 nie będą obsługiwane przystanki „Łaziska Górne Brada Orzeska”, „Łaziska Górne Brada I”, „Łaziska Górne Brada Las”, „Orzesze II”, „Orzesze I”, „Orzesze Kościół”.

Autobus linii 605 zaczynający kurs z przystanku „Mikołów Dworzec PKP” o godz. 14:10 zakończy bieg na przystanku „Orzesze Kościół”, po czym skręci na parking przy OSP Orzesze gdzie odbędzie postój oraz wykona nawrót. Następnie zabierze pasażerów z przystanku „Orzesze Kościół” (na wysokości wyjazdu z parkingu przy OSP Orzesze na ul. Św. Wawrzyńca) o godz. 15:07 i pojedzie w kierunku Mikołowa według obowiązującej trasy przejazdu i godzin rozkładowych.

W wyżej wymienionych godzinach na trasie autobusu linii 605 nie będą obsługiwane przystanki „Orzesze Urząd Miejski” oraz „Orzesze Szkoła”.

Autobus linii 655 zaczynający kurs z przystanku „Orzesze Zgoń Pętla” o godz. 15:35 dojedzie do przystanku „Orzesze Mikołowska”, następnie wykona nawrót na rondzie Górnośląskim i pojedzie ul. Mikołowską, Centralną (DK 81) oraz Cieszyńską do przystanku „Łaziska Górne Ratusz” i dalej według obowiązującej trasy przejazdu.

W wyżej wymienionych godzinach na trasie autobusów linii 655 nie będą obsługiwane przystanki „Orzesze Kościół”, „Orzesze I”, „Orzesze II”, „Łaziska Górne Brada Las”, „Łaziska Górne Brada I”, „Łaziska Górne Brada Orzeska”.

Wszystkie przystanki na trasach objazdu będą obsługiwane.

Prosimy o planowanie podróży z uwzględnieniem powyższych zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ciekawostki

 • Przesiadki

  Jednorazowe bilety MZK Tychy ważne do 20, 40 i 90 minut upoważniają do dokonywania przesiadek w trakcie trwania ważności biletu

 • Ilość obsługiwanych przystanków

  Autobusy i trolejbusy wykonujące pracę przewozową na zlecenie MZK Tychy obsługują łącznie 1146 przystanków, w tym 317 na terenie miasta Tychy

 • Ilość obsługiwanych linii

  Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach aktulnie obsługuje 61 linie, w tym 55 autobusowych i 6 trolejbusowych

 • Jednorazowy bilet pomarańczowy

  Jednorazowy bilet pomarańczowy jest jedynym jednorazowym biletem
  w Polsce, który umożliwia podróżowanie komunikacją miejską i pociągiem

 • Kasowanie biletów telefonem komórkowym

  W momencie wdrożenia Tychy były pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym pasażerowie otrzymali możliwość zakupu biletów przy pomocy własnego telefonu komórkowego

 • Serwis internetowy MZK TYCHY

  Strona MZK Tychy nieprzerwanie działa od 21.02.2000 roku. Była jedną z pierwszych tego typu stron w Polsce – stąd wyjątkowo sympatyczna domena  🙂

 • Bilet okresowy

  Kupując bilet okresowy MZK Tychy pasażer sam wybiera dowolną datę rozpoczęcia jego ważności

 • Tyskie trolejbusy

  Tychy są jednym z czterech miast w Polsce, w którym kursują trolejbusy. Trolejbusy kursują także w Lublinie, Gdyni i Sopocie

Kontakt

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach
Al. Marszałka Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

email: poczta@mzk.pl
tel.: (32) 219 38 20 22, 219 36 79 80
fax: 219 38 22

2010 Wszelkie prawa zastrzeżone