MZK Tychy

12 października 2017 09:54

Utrudnienia ruchu w dniu 14.10.2017 r. na terenie Wyr i Mikołowa

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w sobotę 14 października 2017 r. w Wyrach w godz. 9:30 – 12:15 oraz w Mikołowie w godz. 15:30 – 21:00 organizowany będzie Rajd Śląska.

W Wyrach będzie przebiegać ulicami Główną (dawniej Dąbrowszczaków), Puszkina, Wagonową, Tyską, Tęczową. W związku z powyższym w godz. 9:30 – 12:15 zostaną wprowadzone zmiany w trasach przejazdu autobusów linii 69, 157 i 294 w następujący sposób:

Autobus linii 69 zaczynający kurs z przystanku „Mikołów Dworzec PKP” o godz. 10:20, dojedzie do przystanku „Wyry Skrzyżowanie” następnie skręci w ul. Łaziską do przystanku „Łaziska Średnie Szyb Waleska” i dalej według obowiązującej trasy przejazdu.

Autobusy linii 157 zaczynające kursy z przystanku „Tychy Szpital Wojewódzki” o godz. 8:56 oraz 10:59, pojadą z przystanku „Wyry Przejazd Kolejowy” do przystanku „Wyry Skrzyżowanie” i dalej zgodnie z obowiązującą trasą przejazdu. Taką samą trasą objazdu pojedzie autobus zaczynający kurs na przystanku „Mikołów Dworzec PKP” o godz. 10:00

Autobusy linii 294 zaczynające kursy z przystanku „Mikołów Dworzec PKP” (kier. Wyry) o godz. 9:12 oraz 11:22, pojadą z przystanku „Wyry Skrzyżowanie” do przystanku „Wyry Przejazd Kolejowy” i dalej zgodnie z obowiązującą trasą przejazdu. Taką samą trasą objazdu pojedzie autobus zaczynający kurs na przystanku „Mikołów Dworzec PKP” (kier. Łaziska Górne) o godz. 10:14.

W wyżej wymienionych godzinach autobusy nie będą obsługiwać przystanków „Wyry Dąbrowszczaków” oraz „Wyry Urząd Gminy”.

W Mikołowie Rajd Śląska będzie przebiegać ulicami Karola Miarki, Żwirki i Wigury (od Karola Miarki do Hubera), Górniczą, Placem 750-lecia. W związku z powyższym w godz. 15:30 – 21:00 zostaną wprowadzone zmiany w trasach przejazdu autobusów w następujący sposób:

Autobusy z kierunku Tychów od przystanku „Mikołów Krakowska” do przystanku „Mikołów Dworzec PKP” pojadą ulicami Św. Wojciecha, Prusa. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

Wyjątek stanowić będą autobusy linii 268, które od przystanku „Mikołów Krakowska” w kierunku przystanku „Mikołów Dworzec PKP” pojadą ulicami: Pszczyńską, Bpa Bandurskiego, Konstytucji 3 Maja, Nowy Świat, Żwirki i Wigury, Fabryczną, Rybnicką.

Autobusy z kierunku Wyr od przystanku „Mikołów Kolonia Wojewódzka” do przystanku „Mikołów Dworzec PKP” pojadą ulicami: Pszczyńską, Św. Wojciecha, Prusa. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

Autobusy z kierunku Łazisk Dolnych od przystanku „Mikołów Bpa Bandurskiego” do przystanku „Mikołów Dworzec PKP” pojadą ulicami Pszczyńską, Św. Wojciecha, Prusa. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

W czasie trwania objazdu nie będą obsługiwane przystanki: „Mikołów Pl. 750-lecia”, „Mikołów Żwirki i Wigury”, „Mikołów Hubera”.

Wszystkie przystanki na trasach objazdu będą obsługiwane.

Prosimy o planowanie podróży z uwzględnieniem powyższych zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ciekawostki

 • Przesiadki

  Jednorazowe bilety MZK Tychy ważne do 20, 40 i 90 minut upoważniają do dokonywania przesiadek w trakcie trwania ważności biletu

 • Bilet okresowy

  Kupując bilet okresowy MZK Tychy pasażer sam wybiera dowolną datę rozpoczęcia jego ważności

 • Serwis internetowy MZK TYCHY

  Strona MZK Tychy nieprzerwanie działa od 21.02.2000 roku. Była jedną z pierwszych tego typu stron w Polsce – stąd wyjątkowo sympatyczna domena  🙂

 • Kasowanie biletów telefonem komórkowym

  W momencie wdrożenia Tychy były pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym pasażerowie otrzymali możliwość zakupu biletów przy pomocy własnego telefonu komórkowego

 • Jednorazowy bilet pomarańczowy

  Jednorazowy bilet pomarańczowy jest jedynym jednorazowym biletem
  w Polsce, który umożliwia podróżowanie komunikacją miejską i pociągiem

 • Tyskie trolejbusy

  Tychy są jednym z czterech miast w Polsce, w którym kursują trolejbusy. Trolejbusy kursują także w Lublinie, Gdyni i Sopocie

 • Ilość obsługiwanych przystanków

  Autobusy i trolejbusy wykonujące pracę przewozową na zlecenie MZK Tychy obsługują łącznie 1146 przystanków, w tym 317 na terenie miasta Tychy

 • Ilość obsługiwanych linii

  Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach aktulnie obsługuje 61 linie, w tym 55 autobusowych i 6 trolejbusowych

Kontakt

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach
Al. Marszałka Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

email: poczta@mzk.pl
tel.: (32) 219 38 20 22, 219 36 79 80
fax: 219 38 22

2010 Wszelkie prawa zastrzeżone