MZK Tychy

5 lutego 2011 19:13

Powiadomimy Was SMS-em!

Szanowni Pasażerowie!

Mimo starań o jak największą niezawodność organizowanej przez nas komunikacji, od czasu do czasu, z przyczyn od nas niezależnych, zdarzają się przeszkody niespodziewanie unieruchamiające lub znacznie opóźniające nasze autobusy i trolejbusy.

Pomijając łatwe do przewidzenia przez Państwa opóźnienia, powstałe np. wskutek gwałtownych opadów śniegu czy innych zjawisk atmosferycznych, albo wskutek długotrwałych remontów dróg, zdarzają się od czasu do czasu nagłe przerwy w ruchu powodowane wypadkami drogowymi, niezapowiedzianymi remontami infrastruktury drogowej, awariami sieci, uszkodzeniem trakcji, itp.
W takich przypadkach, mimo że posiadaliśmy wiedzę o tych zdarzeniach, nie mogliśmy dotąd natychmiast powiadamiać Państwa o przewidywanych zakłóceniach w ruchu, opóźnieniach, czy też wręcz o konieczności skorzystania z innych środków lokomocji.

Obecnie pojawiła się taka możliwość. Będziemy mogli o takich sytuacjach informować Państwa przy pomocy wiadomości SMS. Co prawda, takie informacje będą mogli otrzymywać tylko ci z Państwa, którzy dysponują telefonami komórkowymi, ale sądzimy, że wobec coraz większej powszechności tego środka komunikacji, warto chociaż na okres próbny taką usługę aktywować.

Wszystkich, którzy chcą być szybko powiadamiani o nagłych i poważnych utrudnieniach w ruchu pojazdów sieci komunikacyjnej MZK Tychy, prosimy o zapoznanie się z regulaminem świadczenia tej usługi i wyrażenie zgody na otrzymywanie naszych komunikatów, poprzez zarejestrowanie się w jednej z trzech grup, do których te komunikaty będziemy kierować.

Wyrażenie zgody i zarejestrowanie się, polega na wysyłaniu, wyłącznie z własnego telefonu komórkowego (SMS-y – przesłane z internetu nie będą uwzględniane), SMS-a pod nr:
664 070 300 (pod tym numerem nie przyjmujemy rozmów telefonicznych) o następującej treści:*********,****,Komunikat MZK przy czym w miejsce gwiazdek należy wpisać swój numer telefonu, a między przecinkami właściwą nazwę obszaru sieci MZK Tychy, dla którego chcemy otrzymywać komunikaty. W przypadku chęci otrzymywania wiadomości dla trzech grup obszarowych sieci MZK Tychy, należy wysłać dwa SMS-y osobno dla każdego obszaru sieci.

Sieć MZK dzieli się na trzy następujące obszary: obszar “TYCHY” obejmujący miasta: Tychy, Katowice kierunek Tychy, obszar “MIKOŁÓW” obejmujący miasta i gminy: Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze, Wyry, Ornontowice, Kobiór, Gliwice, Rudę Śląską i Katowice kierunek Mikołów, oraz “BIERUŃ” obejmujący miasta i gminy: Bieruń, Lędziny, Chełm Śląski, Imielin, Bojszowy, Miasto Oświęcim, Gminę Oświęcim, Miedźna, Pszczyna.

Przykłady:

1. Chcąc otrzymywać komunikaty o zdarzeniach na terenie miasta Mikołowa, należy wysłać pod nr 664 070 300 SMS o treści: *********,Mikołów, Komunikat MZK wpisując w miejsce gwiazdek swój numer telefonu.

2. Chcąc otrzymywać komunikaty o zdarzeniach na terenie całego miasta Tychy oraz o zdarzeniach na terenie tej części Katowic, po której kursują autobusy w kierunku Tychów, należy wysłać pod nr 664 070 300 SMS: o treści: *********,Tychy, Komunikat MZK wpisując w miejsce gwiazdek swój numer telefonu.

Przesłanie do nas SMS-a o wyżej wskazanej treści, będziemy traktować również jako wyrażenie zgody na archiwizowanie numerów Państwa telefonów. Ze swej strony oświadczamy, że numerów tych nie będziemy nikomu udostępniać ani wykorzystywać do innych, niż powyższe, celów.

Komunikaty będziemy wysyłać Państwu nieodpłatnie. Jedynym kosztem dla Państwa będzie koszt nadania SMS-a rejestrującego, w zwykłej cenie, określonej przez operatora sieci komórkowej.

Oczywiście mamy nadzieję, że komunikaty będą przesyłane do Państwa stosunkowo rzadko, bo rzadko będą się zdarzać nieprzewidziane utrudnienia w ruchu, czego Państwu i sobie życzymy.

W każdej chwili możecie również Państwo zrezygnować z tej usługi przesyłając do nas pod ten sam numer SMS o treści: ********* , NIE, Komunikat MZK Tychy , wpisując w miejsce gwiazdek swój numer telefonu.

Osobom, które otrzymają od nas komunikat SMS, będziemy bardzo wdzięczni za powiadomienie o jego treści, w miarę możliwości, także współpasażerów nie posiadających telefonów komórkowych.

Ciekawostki

 • Serwis internetowy MZK TYCHY

  Strona MZK Tychy nieprzerwanie działa od 21.02.2000 roku. Była jedną z pierwszych tego typu stron w Polsce – stąd wyjątkowo sympatyczna domena  🙂

 • Przesiadki

  Jednorazowe bilety MZK Tychy ważne do 20, 40 i 90 minut upoważniają do dokonywania przesiadek w trakcie trwania ważności biletu

 • Jednorazowy bilet pomarańczowy

  Jednorazowy bilet pomarańczowy jest jedynym jednorazowym biletem
  w Polsce, który umożliwia podróżowanie komunikacją miejską i pociągiem

 • Ilość obsługiwanych linii

  Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach aktulnie obsługuje 61 linie, w tym 55 autobusowych i 6 trolejbusowych

 • Kasowanie biletów telefonem komórkowym

  W momencie wdrożenia Tychy były pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym pasażerowie otrzymali możliwość zakupu biletów przy pomocy własnego telefonu komórkowego

 • Ilość obsługiwanych przystanków

  Autobusy i trolejbusy wykonujące pracę przewozową na zlecenie MZK Tychy obsługują łącznie 1146 przystanków, w tym 317 na terenie miasta Tychy

 • Tyskie trolejbusy

  Tychy są jednym z czterech miast w Polsce, w którym kursują trolejbusy. Trolejbusy kursują także w Lublinie, Gdyni i Sopocie

 • Bilet okresowy

  Kupując bilet okresowy MZK Tychy pasażer sam wybiera dowolną datę rozpoczęcia jego ważności

Kontakt

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach
Al. Marszałka Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

email: poczta@mzk.pl
tel.: (32) 219 38 20 22, 219 36 79 80
fax: 219 38 22

2010 Wszelkie prawa zastrzeżone