MZK Tychy

13 marca 2018 13:54

Komunikacja do “Gemini Park” i zmiana rozkładów jazdy od 21.03.2018 r.

Szanowni Pasażerowie!

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach informuje, że w związku z planowanym otwarciem Centrum Handlowego „Gemini Park Tychy” w celu ułatwienia dojazdu podróżnym do ww. galerii, od środy 21 marca 2018 r. wprowadza się zmiany tras przejazdów oraz rozkładów jazdy autobusów linii 51 oraz 137. Ponadto uruchamia się dodatkowe kursy na linii 51 bis. Powyższe realizowane będzie w następujący sposób:

Linia 51:

Kursy poranne oraz mające charakter dowozowo – odwozowy do zakładów pracy zlokalizowanych na terenie KSSE realizowane będą według obecnie obowiązującej trasy przejazdu tj. od przystanku „Tychy Cztery Pory Roku” ulicami Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Metalową, Fabryczną i Przemysłową.

Natomiast kursy linii „51 bis” będą zapewniać dojazd podróżnym do Centrum Handlowego Gemini Park
i realizowane będą ze skorygowaną trasą przebiegu w taki sposób, że od przystanku „Tychy Cztery Pory Roku” autobus pojedzie prosto ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej, a następnie ulicą Piłsudskiego i Towarową do Gemini Park. Analogicznie w kierunku przeciwnym. W kursach tych obsługiwane będą dodatkowo przystanki: „Tychy Sikorskiego Kościół”, „Tychy Osiedle W”, „Tychy Osiedle T” i „Tychy Centrum Handlowe”. W tym wariancie nie będą obsługiwane przystanki zlokalizowane w ciągu ul. Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Niepodległości i Wyszyńskiego.

Linia 137:

Zmiana na linii komunikacyjnej 137 polegać będzie na wydłużeniu trasy przejazdu tej linii od przystanku „Tychy Osiedle Z1” przez ulicę Beskidzką do nowo powstałego przystanku „Tychy Centrum Handlowe”. Powyższe dotyczyć będzie kursów w przedziale godzin od 08:00 do 21:00.

W kierunku Dworca/Wilkowyj autobus pojedzie do przystanku „Tychy Hipermarkety” ulicą Towarową, a następnie ulicą Beskidzką i Sikorskiego do nowo powstałego przystanku „Tychy Żółkiewskiego”, który zostanie uruchomiony z dniem wprowadzenia zmian na linii 137 na ul. Żółkiewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Zaręby. Zmianie ulegną również nazwy przystanków na ulicy Targiela z „Tychy Żółkiewskiego” na „Tychy Targiela I” i „Tychy Targiela” na „Tychy Targiela II”.

W godzinach porannych oraz w kursach po 21:00 trasa przejazdu realizowana będzie zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy tj. do/z przystanku „Tychy Osiedle Z1”.

W niedziele niehandlowe nie będą realizowane kursy oznaczone jako „51 bis”, natomiast na linii 137 przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek „Tychy Osiedle Z1”.

 

Przebieg powyższych linii na mapie schematycznej – tutaj

 

W celu dostania się do „Gemini Park” można również skorzystać z przystanku „Tychy Hipermarkety” przez, który oprócz ww. linii autobusowych przejeżdżają między innymi linie A, C, D, 33, 273, 274, 536, 686.

 

Niedziele wolne od handlu w 2018 r.

 

Ponadto od 21.03.2018 r. korekcie ulegnie również rozkład jazdy linii 21 w dni robocze oraz wprowadza się do rozkładu jazdy linii L nowy przystanek na ul. Żółkiewskiego.

Ciekawostki

 • Ilość obsługiwanych przystanków

  Autobusy i trolejbusy wykonujące pracę przewozową na zlecenie MZK Tychy obsługują łącznie 1146 przystanków, w tym 317 na terenie miasta Tychy

 • Jednorazowy bilet pomarańczowy

  Jednorazowy bilet pomarańczowy jest jedynym jednorazowym biletem
  w Polsce, który umożliwia podróżowanie komunikacją miejską i pociągiem

 • Bilet okresowy

  Kupując bilet okresowy MZK Tychy pasażer sam wybiera dowolną datę rozpoczęcia jego ważności

 • Ilość obsługiwanych linii

  Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach aktulnie obsługuje 61 linie, w tym 55 autobusowych i 6 trolejbusowych

 • Serwis internetowy MZK TYCHY

  Strona MZK Tychy nieprzerwanie działa od 21.02.2000 roku. Była jedną z pierwszych tego typu stron w Polsce – stąd wyjątkowo sympatyczna domena  🙂

 • Kasowanie biletów telefonem komórkowym

  W momencie wdrożenia Tychy były pierwszym miastem w województwie śląskim, w którym pasażerowie otrzymali możliwość zakupu biletów przy pomocy własnego telefonu komórkowego

 • Przesiadki

  Jednorazowe bilety MZK Tychy ważne do 20, 40 i 90 minut upoważniają do dokonywania przesiadek w trakcie trwania ważności biletu

 • Tyskie trolejbusy

  Tychy są jednym z czterech miast w Polsce, w którym kursują trolejbusy. Trolejbusy kursują także w Lublinie, Gdyni i Sopocie

Kontakt

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach
Al. Marszałka Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

email: poczta@mzk.pl
tel.: (32) 219 38 20 22, 219 36 79 80
fax: 219 38 22

2010 Wszelkie prawa zastrzeżone