MZK Tychy

20 September 2016 13:29

Europejski Dzień Bez Samochodu oraz Festiwal Mobilności

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uprzejmie przypomina, że jak co roku z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, w dniu 22.09.2016 r. można bezpłatnie podróżować autobusami oraz trolejbusami wykonującymi usługi na zlecenie MZK Tychy. Wystarczy posiadać ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Zachęcamy w tym dniu do pozostawienia swoich samochodów na parkingach bądź w garażach.

Dodatkowo zapraszamy na Festiwal Mobilności organizowany pod patronatem Urzędu Miasta Tychy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbędzie się w dniu 24.09.2016 (sobota) na terenie Parku Suble.

Program obejmie szereg atrakcji. Szczegóły znajdują się na plakatach informacyjnych, które umieszczone są między innymi w gablotach przystankowych MZK Tychy na terenie naszego miasta.

Jednym z elementów festiwalu będzie Strefa Komunikacji Miejskiej. W tej Strefie do Państwa dyspozycji będą pracownicy organizatora tj. MZK Tychy oraz tyskich operatorów – PKM Tychy i TLT Tychy.

Będziemy instruować jak korzystać z mobilnych aplikacji służących: do sprzedaży biletów (moBILET, SKYCASH i GoPAY) oraz do korzystania z rozkładów jazdy (Ginger i KiedyPrzyjedzie).

Dodatkowo będzie można skorzystać z przejazdu zabytkowym autobusem. Na zdjęciach udostępnimy trochę historii komunikacji miejskiej w Tychach. Będzie również można zrobić sobie zdjęcie za kierownicą autobusu czy trolejbusu.

A dla najmłodszych pasażerów przewidziany jest konkurs rysunkowy z drobnymi nagrodami. Wszystkie prace zostaną umieszczone w gablotach przystankowych przy Al. Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy.

 

Contakt

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach
Al. Marszałka Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

email: poczta@mzk.pl
tel.: (32) 219 38 20 22, 219 36 79 80
fax: 219 38 22

2010 All rights reserved